Prens Adalarına Gidiş-Dönüş Bileti

Adalar'a gidiş-dönüş esnek ve hızlı seyir biletlerinizi ayırtın. O halde İstanbul'un bu gizli cennetinde, doğal güzellikler arasında vakit geçirmenin keyfini çıkarın.

€9.00 €12.00
25%

İstanbul'un tarihi evleri, nostaljik sokakları ve yeşil doğası ile ünlü adalarına gidiş dönüş biletinizi bu sayfadan hemen alabilirsiniz.

 Bu, Adalar'a en kısa yoldan en hızlı giriş olup, aynı zamanda dönüş için de geçerli bir bilet içerir. Bu esnek biletle yerinizi ayırtın ve İstanbul'daki adaların güzel doğasında sadece planlarınızı düşünün.

Adalar'ın Öne Çıkan Özellikleri:

  • Yerel mimarinin eşsiz lezzetinin doğayı aydınlattığı komşu adalarda İstanbul'un gizli güzelliklerini keşfedin
  • Kıyıların hemen kenarındaki gerçek balıkçı restoranlarında temiz havanın ve kaliteli deniz ürünlerinin tadını çıkarın
  • Esnek biletlerinizi adalara ayırın ve geri dönün, böylece bilet gişelerindeki tüm acele ve koşuşturmalardan kaçının

İstanbul Adalar'da ne yapılır, ne görülür?

Sözde Adalar, İstanbul'un güney kıyısındaki bir takımadanın en büyük 4 parçası. Antik çağlardan beri yerel halk tarafından şehirden kaçış olarak sevilirler. Adalarda büyük binalar ve motorlu taşıtlar yoktur. Bu nedenle, metropol istanbul'dan bir saatlik yolculuktan sonra ortam bir cennet gibi görünüyor.   

Rengarenk ahşap evler, yeşille dolu eski moda sokaklarda kesinlikle muhteşem. Adanın daha ileri kısımlarını keşfetmek için yürüyebilir, bisiklet kiralayabilir veya elektrikli arabaları kullanabilirsiniz ve sonunda küçük ormanlara, genellikle çam bahçelerine çıkabilirsiniz. İndikten sonra, kapılarının önünde kiralık bisiklet bulunan birkaç dükkan görebilirsiniz.

Taze deniz mahsullerinin peşinde koşmak adalarda mutlaka yapılması gereken şeylerden biri! İstanbul'daki deniz ürünleri tutkunları, mevsim balıkları için mevsimlerin geçişini takip ediyor. Geldiğinizde balıkçı restoranları ve yunan tarzı meyhanelerin personeline önerilerini sorabilirsiniz. Öte yandan Türk mutfağının meşhur soğuk mezeleri şovu çalarsa şaşırmayın. Yüksek kaliteli zeytinyağı ve sebzeler sayesinde vejetaryen mutfağı tek kelimeyle lezzetli.   

Akşam yemeği için erken ya da yemekten hemen sonra İstanbulluların uğrak noktası olacak bir dondurmacı deneyebilirsiniz. Aslında dondurmadan daha fazlası, adil olmak için İtalyan Gelato'ya benziyor.

Daha ne? İsterseniz bir fincan kahve en iyi tamamlayıcı dokunuş olmalıdır.

Sonunda, Prens Adaları'na yapılacak bir gezi genellikle gezginlere temiz hava ve huzurlu zaman vaat ediyor. İstanbul'un en renkli köşelerinden birinin tadını çıkarırken kitap okumayı, müzik dinlemeyi ya da sadece denizi izlemeyi seveceksiniz. 

    İstanbul'daki Prens Adaları'nda yapılacakların basit bir listesi:

  • Ekolojik arabalarla gidiş-dönüş turu yapın
  • bisiklet kiralayın veya yürüyüşe çıkın
  • İstanbul çevresindeki en güzel geleneksel rustik evleri gözlemleyin
  • Güzel bir deniz ürünleri restoranında yemek yiyin
  • Türk kahvesi tadın
  • Adanın ünlü yerel dondurmasıyla tepesinde bir külah alın
  • Kıyıdan güzel bir manzara eşliğinde Marmara Denizi'ni, diğer adaları ve İstanbul'u izleyin.

Yer, Saatler ve Biletler

Eski şehrin kalbindeki Mısır Çarşısı'nın karşısında Eminönü'nden hareket saatlerini görebilirsiniz.

Teknelerimiz bir saat farkla defalarca hareket ettiğinden bu biletler ile Eminönü İskelemizden herhangi bir hareketimize binebilirsiniz.

Lütfen haritada işaretlenmiş biniş noktasına 15 dakika erken gelin. Tekneniz binmeye hazır olacak.

50 dakika içinde adalar bölgesine ulaşacaksınız. Sonuncusu ve en büyüğü olan Büyükada'ya genellikle 70 dakikada inebilirsiniz.

Adalara vardığınızda iskelede dönüş için en güncel tarifeyi inceleyebilirsiniz. Dönüş feribotları genellikle öğleden sonra saatlerinden akşam saatlerine kadar hareket etmektedir.

Adalardan dönüş seferleri saat 13:00'de başlar ve saat 20:00'ye kadar devam eder. Bir kez daha rıhtıma 15 dakika erken gelmeyi unutmayın.

Prens Adaları'nın tarihi

Adalar adı, antik çağlardan beri kraliyet ailelerinin sürgüne gönderilen üyelerinden gelmektedir. İstanbul bir hanedanlar şehri olduğu için sert bir siyasi rekabet de vardı. Taç için bir kazanan olduğunda, kaybeden üyeleri kilitleyecek bir yer olmalıydı. Bu adalar, onları gözetim altında tutmak için harikaydı ama aynı zamanda başkentten ve saraydan da kopuktu. Geçmişte bu adaların bir başka sakini de keşişlerdi. Aynı nedenle adalar manastırlar için oldukça uygundu.

En önemli değişiklik sanayi devriminden sonra gerçekleşti. Stam motoru gemilere entegre edildikten sonra, adalara sadece bir veya iki saat içinde zahmetsizce ulaşılabilir hale geldi. Böylece yazlık evlerle dolu yerleşim bölgelerine dönüştüler. Böylece güzel sokaklar ve şirin evler zaten güzel olan manzarayı doldurdu.

İstanbul'daki Prens Adaları hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul'dan Adalar'a gitmek ne kadar sürer?

İlk adaydan son adaya kadar 50 ila 75 dakika sürer.

Kaç tane Prens adası var? Farklı isimleri var mı?

4 ana ada vardır. İsimleri Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada'dır.

Hangi ada ziyaret etmek için en iyisidir?

Kelimenin tam anlamıyla "Büyük Ada" anlamına gelen Büyükada, en büyüğüdür ve restoranlar, güzel manzaralı kafeler, en güzel evler ve tabii ki en büyük yürüyüş veya bisiklet alanı gibi tesislerin çoğuna sahiptir. Yine de daha sakin ve küçücük bir tane tercih ederseniz (örneğin; en yüksek sezonda), diğerlerini düşünebilirsiniz.

Location

Yorumlar

Değerlendirme Yazın

Fotoğrafınızı Seçin
Fotoğraf Seçmediniz
İncelemenize bir fotoğraf eklemek isterseniz seçebilirsiniz.
Kişi Sayısı ve Rezervasyon Tarihi Seçimi
Tutar: 9.00

Order Summary

Total: €

Go to Cart Continue Shopping