90 Dakikalık Boğaz Turu

Asya ve Avrupa arasındaki bu rüya gibi gidiş dönüş, İstanbul'un eşsiz doğasını ve kültürünü yansıtan en güzel manzaralarını gözler önüne sererken, ünlü esinti sizi ferahlatıyor.

€7.50 €9.00
17%

Ünlü Galata Köprüsü'nün Eminönü ayağında, Tarihi Mısır Çarşısı'nın hemen önündeki Turyol iskelesinden  gün boyu hareket eden Boğaz Gezi Teknelerimiz ile 90 dakika boyunca İstanbul'un bütün güzellikleri ayağınıza gelsin. 

Tarihi yarımadadan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kadar olan sahiller boyunca İstanbul'un meşhur saraylarını, hisarlarını, vadilerini ve yalılarını en güzel açılardan keşfedin. 

Boğaziçi'nin tatlı esintisi eşliğinde Avrupa ve Asya kıtalarının buluştuğu kıyılardaki bu yolculuğa en kolay ve en hızlı bileti buradan satın alabilirsiniz.  

Boğaz turunun akılda kalıcı bölümleri

İstanbul'un göz kamaştıran saraylarını, en gösterişli evlerini, yemyeşil tepelerini ve Boğaz'ın devasa köprülerini bir arada sunan mükemmel bir rota

Sık seferlerle esnekliği tam olarak hissedin ve bu 90 Dakikalık yolculuk için o gün size en uygun zamanı ayırın

Değerli zamanınızdan tasarruf sağlayan öncelikli girişin keyfini çıkarın, içeride veya dışarıda dilediğiniz gibi yerinizi alın.

Audioguide'ı seçin ve yolda dilerseniz belli başlı turistik yerler hakkında birkaç önemli gerçeği ve ilginç hikayeyi dinleyin.

Promosyon: teknede ücretsiz içecek

İstanbul boğaz turunda ne görülmeli?

Büyülü Boğaz'ın keyfini çıkarmak her İstanbul ziyaretçisi için kesinlikle bir zorunluluktur. Bu klasik, İstanbul'dayken her zaman yapabileceğiniz en iyisidir. İster harika bir başlangıç, ister yoğun günler arasında ferahlatıcı bir mola, hatta dönüş uçuşunuzdan önce şık bir bitiş için...

En iyi fiyat, en esnek zaman çizelgesi ve harika seçeneklerle en eksiksiz paket ile tekneye binmek için en güvenli ve en kısa yolu burada bulabilirsiniz.

Bu tur, başladığınız aynı merkezi noktada biten 90 dakika süren mükemmel bir şekilde ölçülmüş bir rotayı takip eder. Bu kurs size kraliyet sarayları, asırlık kaleler ve yol üzerindeki en seçkin evler dahil olmak üzere önemli simge yapılarını sunar. Basitçe, İstanbul'da Boğaziçi boyunca görülecekler listenizden hiçbir noktayı kaçırmayacaksınız.

Muhteşem Dolmabahçe ve Çırağan Sarayları ile başlayan bu Boğaz Turu'nda birçok muhteşem nokta var. Ortaköy Camii ve en eski Boğaziçi Köprüsü, İstanbul gezinizin en önemli noktalarıdır. Kız Kulesi ve Rumeli Hisarı masallardan fırlamış gibi.

En iyi çekimleri yapmak için harika fırsatlara hazırlanın! Muhteşem manzaralar ve doğal güzelliklerle dolu kıyılarda çarpıcı fotoğraflar çekeceksiniz.

Yer, Zaman ve Boğaz turu için bilet rezervasyonu

Tur Eminönü turyol istasyonundan başlıyor.

Gemiler her saat 10:00 ve 19:00 arasında yola çıkıyor.

Buradan satın alma işlemini gerçekleştirdiğinizde biletiniz hemen mailinize geliyor. Tek yapmanız gereken istasyonda ekranınızdaki dijital biletinizi göstermek. Ekibimiz sizi bekliyor olacak!

İSTANBULDA  NASIL BOĞAZ TURU İSKELESİNE GİDEBİLİRİM?

 Kalkış ve varış noktası Eminönü'nde, tarihi  Mısır Çarşısı'nın karşısında ve Eski Kent'in tam ortasında Galata Köprüsü'nün yanındadır.Tramvay ile geliyorsanız Eminönü Durağı'ndan ayrılın ve sahile doğru caddeye geçin. Ardından Galata Köprüsü'nün diğer tarafına yürüyün. Boğaziçi İstasyonu, Balık Sandviç Teknelerinin hemen arkasındadır.

BOĞAZ TURU NE VE BOĞAZ TURUNUN ANLAMI NE?

Boğaz, Akdeniz ile Karadeniz'i birbirine bağlayan boğazın adıdır. Avrupa ve Asya kıtalarını ayıran 32 kilometre uzunluğunda bir kanaldır. Boğaziçi'nin stratejik konumu nedeniyle, ona bağlı şehir ve liman antik çağlardan beri dünya tarihinde önemli bir rol oynamıştır.

 İstanbul'un Boğaziçi kıyıları her zaman güzel bitki örtüsü ile süslenmiştir, çünkü bugün de çevredeki tepelerin üzerinde doğal parklar görebilirsiniz. Üstelik etkileyici mimarisi,önünden geçtiğiniz birçok ev, konak ve saray gibi İstanbul'un birçok muhteşem yüzünü gözler önüne seriyor.

Boğaz Turları Hakında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul'da Boğaz Turu nerede başlar?

Teknelerin kalktığı iskele eski şehrin tam kalbinde. Turyol Vapur istasyonu, İstanbul'un en önemli noktalarından biri olan Eminönü'ndeki ünlü Mısır Çarşısı'nın hemen karşısındadır.

Turyol Boğaz İskelesinde ne zaman olmalıyım?

 Boğaz Turlarımız en yüksek sıklıkta periyodik olarak başlamaktadır. Yani belirli bir zamana bağlı olmak zorunda değilsiniz.

Boğaz Turu için bilet mi bekleyeyim?

 Burada rezervasyon yaptırdıktan sonra öncelikli girişi kullanabilirsiniz. Dijital biletinizi iskelede, listenizde isimlerinizin yer alacağı ekibimize göstermeniz yeterli.

 Bu Boğaz Turu sırasında hangi belirli yerleri görebilirim?

Öncelikle doğal güzellikleri misafirlerimizi hayrete düşürüyor ve ardından kraliyet sarayları (Dolmabahçe, Çırağan ve Beylerbeyi) tarihi ihtişamını gözler önüne seriyor. Ardından eşsiz Kız Kulesi ve Orta Çağ'dan kalma Rumeli Hisarı kalesi görenleri büyüler. Bunlar sadece birkaç dönüm noktası…

Location

Yorumlar

Mario (Mexico) - 15 Dec 2021

absolutely a must-do activity in Istanbul and the audio guide coming to your phone is recommended.

Emily (United Kingdom) - 03 Nov 2021

we passed by the waiting lines without waiting and the guiding service in our pocket was quite impressive once we realized that there are many things to know about the neighborhoods, buildings and nature... all in all really good service for the price!

Değerlendirme Yazın

Fotoğrafınızı Seçin
Fotoğraf Seçmediniz
İncelemenize bir fotoğraf eklemek isterseniz seçebilirsiniz.
Kişi Sayısı ve Rezervasyon Tarihi Seçimi
Tutar: 7.50

Yükseltmeler

Order Summary

Total: €

Go to Cart Continue Shopping