500 Yıllık Türk Hamamı Deneyimi

İstanbul'un tarihi kentinin ortasındaki 5 Asırlık Türk hamamında en otantik mekanda hakiki hamam deneyiminin tadını çıkarın!

€35.00

İstanbul'un tarihi kentinin ortasındaki 5 Asırlık Türk hamamında en otantik mekanda hakiki hamam deneyiminin tadını çıkarın!

Otantik Bir Türk Hamamı Deneyiminin Önemli Noktaları:

  • Bu antik kentte yüzyıllardır padişahların ve kraliçelerin yaptığı gibi vücudunuzu ve cildinizi yenileyin.
  • Oraya vardığınızda keseden yağ masajına kadar çeşitli seçenekler arasından paketinizi seçin
  • Osmanlı tarihinin en büyük mimarı tarafından tasarlanan böylesine özgün bir binada bu yerel kültürel olguyu keşfedin

Çemberlitaş Hamamı'nda Neler Yapılır, Neler Görülür?

Bir kez buradan rezervasyon yapın ve Çemberlitaş Hamam'da yerinizi ayırtın; giriş, yıkama, fırçalama ve ovma hizmetleri dahildir. Bu paket, yerel ve düzenli bir ziyaretçinin geldiğinde ne beklediğini içerir.

1584 yılından beri kapısı açık olan Çemberlitaş Hamamı'nda dünyanın en otantik hamamlarından birinde yıkanmaya karar verdiğinizde girişte buluşuyoruz. Almak istediğiniz tedavileri seçiyor, makbuzunuzu alıyor ve değişim alanına devam ediyorsunuz. Peştamal'i (geleneksel pamuklu ve ipekli banyo şalını) soyunup üzerinize sardıktan sonra, dolabınızı kilitlemenizi, anahtarınızı yanınıza almanızı ve göbek taşının (merkezi ısıtmalı) bulunduğu ikinci odaya yürümenizi rica ederiz. mermer platform) sizi bekliyor.

Bu odaya “Sıcaklık” denir. Ortada büyük ısıtmalı mermer platform ve yanlarda mermer lavabolar ve banyo kabinleri bulunur. Terlemek için mermer platformda bir süre oturarak veya uzanarak dinlenmenizi öneririz. Bunlar bir hamamın karakteristik anlarıdır. Kubbemizde parıldayan ışık, buhar ve ter, vücudunuzun her hücresini banyoya uyandırır, sizi suya hazırlar. Şimdi banyo yapmanın tam zamanı!

Geleneksel bakır küvetler ve güzel kokulu Çemberlitaş Hamamı sabunları ile yıkandıktan sonra, 15 dakika boyunca nefis bir kese ve masaj olacak; vücudunuzun her hücresi nefes almaya başlayacak, kan dolaşımınız hızlanacak, ölü hücreleri atıp yeniden canlanacaksınız. Kese ve masajın ardından kendinizi ustaca suya bırakın ve refakatçimizin mermer lavaboda sizi yıkamasına izin verin.

Bu deneyim, bir bardak çay, mevsim meyvelerinin taze suyu veya bir şişe maden suyu ile mükemmel bir şekilde tamamlanabilir. Kısacası, vücudunuzu yeniden nemlendirmeyi unutmayın.

 Yer ,Zaman ve Rezervasyon

Çemberlitaş hamamı hergün 7:30 den 22:30 açık

 İstanbul Çemberlitaş Hamamına nasıl gidebilirim?

İstanbul'daki bu antik Türk Hamamı için toplu taşıma kullanımı en kolay tramvay çünkü Çemberlitaş Hamamı'nın hemen yanında bulunan Çemberlitaş aynı isimli tramvay istasyonu var.   

Türk Hamamı'nın tarihi

Asırlık varlığından bahsetmiş olsak da, Çemberlitaş Hamamı oradaki en eski anıt değil, hatta yakın değil. Hemen önünde, şehre kendi adını vermiş olan büyük Roma imparatoru I. Konstantin (324 – 327) tarafından dikilmiş dev bir sütun vardır. Bu sütunu çevreleyen bu kurucu hükümdarın adını taşıyan bir forum da vardı. Romalılardan bahsetmişken, Türk Hamamı geleneği, Latince Thermae olarak adlandırılan bu eski imparatorluğa kadar uzanır.

 Ayrıca caddenin karşısında, camii, mektebi, türbeleri ve nihayet kütüphanesiyle Ayasofya yönüne doğru uzanan Köprülü Mahmud Paşa külliyesi ve yanlarında Vezir Han ve eski üniversite binası bulunmaktadır. Ayrıca hamamın yakın çevresinde Sultan II. Mahmut'un türbesi ve hazinesi, Köprülü Kütüphanesi, Atik Paşa Camii ve okulu ve Ali Baba'nın türbesi bulunmaktadır.

 Türk Hamamı ve Çemberlitaş Hamamı hakkında Sıkça Sorulan Sorular

• Türk hamamlarında kadın ve erkekler için ayrı bölümler ve girişler var mı?

Çemberlitaş Hamamı'nın her iki bölümü de ayrı girişlerle ayrı ayrı bulunmaktadır. Diğer bazı hamamlar vardiyalı olarak çalışır ve kadınlar için öğleden sonraya kadar, erkekler için ise ancak daha sonra rezervasyon kabul edilir. Benzer şekilde, erkeklere erkekler, kadınlara kadınlar tarafından hizmet verilmektedir.

• Çemberlitaş Hamamı tarafından Ziyaretçilerin hamama getirmesi gereken bir şey var mı? Havlu sağlanıyor mu?

Serviste misafirler için havlu, sabun, şampuan, banyo eldiveni, terlik ve bel bezi dahildir ancak size ait olanlardan herhangi birini de getirebilirsiniz.

• Türk Hamamı'nda bu hizmetlerin ortalama süresi ne kadardır?

Banyo eldiveni uygulama süresi ve geleneksel sabun masajı 30 dakikadır ancak türk hamamında dilediğiniz kadar zaman geçirmenize izin verilmektedir.

Soyunma odalarında misafirler için özel kilitli dolaplar bulunmaktadır. Kişisel eşyalarınızı bu dolaplara koyup anahtarınızı yanınıza alarak güvende tutabilirsiniz

Location

Yorumlar

Değerlendirme Yazın

Fotoğrafınızı Seçin
Fotoğraf Seçmediniz
İncelemenize bir fotoğraf eklemek isterseniz seçebilirsiniz.
Kişi Sayısı ve Rezervasyon Tarihi Seçimi
Tutar: 35.00

Order Summary

Total: €

Go to Cart Continue Shopping